De Brede School Ukkel zet in op maximale ontwikkelingskansen voor alle kinderen en jongeren die naar een Nederlandstalige school gaan. Daarvoor werkte de gemeente Ukkel onlangs samen met de Vlaamse Gemeenschapscommissie, die deze dienst ondersteunt. De Brede School Ukkel is een globale samenwerking tussen de gemeente, de Nederlandstalige scholen in Ukkel en partners uit uiteenlopende sectoren, zoals cultuur, sport en welzijnsinstellingen. Samen bekijken ze de mogelijkheden om projecten op touw te zetten, zowel tijdens als na de schooluren. De inhoud van deze projecten is zeer divers maar het doel is altijd om de kinderen en jongeren te inspireren, te motiveren en te ondersteunen in de ontwikkeling van hun unieke talenten.
In Ukkel zijn er 7 Nederlandstalige kleuter- en lagere scholen en een middelbare school. Het stijgend aantal leerlingen in deze scholen vereist een breed aanbod aan Nederlandstalige activiteiten in Ukkel. In samenwerking met de scholen en met de reeds bestaande diensten en partners van de gemeente worden momenteel verschillende projecten uitgewerkt om tegemoet te komen aan deze vraag. Er wordt ook actief gezocht naar andere Nederlandstalige organisaties die willen meewerken en een meerwaarde willen bieden aan de Brede School Ukkel.
Theaterstages tijdens de paasvakantie
Theater is overal, zelfs in het kleinste kiertje van de verbeelding van kinderen. Tijdens deze stage leren ze hun verhalen tot leven te brengen met theater. Samen met een echte theatermaker spelen ze met taal, verkleden ze zich in de gekste personages en laten ze hun fantasie de vrije loop. De stage eindigt met een voorstelling op vrijdag 10 april om 16 uur voor vrienden en familie. Een organisatie van Brede School Ukkel in samenwerking met LARF! en gemeenschapscentrum GC Het Huys.
Wanneer? Van dinsdag 7 tot vrijdag 10 april 2026 van 10 tot 16 uur. Opvang van 8.30 tot 17 uur.
Waar? In gemeenschapscentrum GC Het Huys (Egide Van Ophemstraat 46 te 1180 Ukkel).
Voor wie? Kinderen van 8 tot 10 jaar.
Prijs? € 75 (korting voor het 2e, 3e, ... kind) of Paspartoe tegen kansentarief van € 15.
Meer info? bredeschool@ukkel.brussels ou annelies@larf.be ou 02/605.15.15.
Nieuwe editie van het Oudercafé met als thema "Zelfvertrouwen stimuleren"
Tijdens dit nieuwe Oudercafé, onder leiding van een gastspreker van Hopon, discussiëren we over het belang om kinderen aan te moedigen hun zelfvertrouwen te ontwikkelen. De cirkel van zelfvertrouwen en concrete tips om de kinderen te begeleiden in deze ontwikkeling komen onder andere aan bod. Intussen kunnen de kinderen deelnemen aan een dansworkshop en creatieve activiteiten, die speciaal uitgewerkt werden om hun zelfvertrouwen een boost te geven. Het belooft een gezellige avond te worden met gratis hapjes en drankjes.
Wanneer? Vrijdag 24 april 2026 van 18.30 tot 20 uur.
Waar? In gemeenschapscentrum GC Het Huys (Egide Van Ophemstraat 46).
Voor wie? Ouders van leerlingen uit het Nederlandstalig kleuter- en lager onderwijs.
Prijs? Gratis.
Info en inschrijven (beperkt aantal plaatsen): website culture.uccle.be of bredeschool@ukkel.brussels of 02/605.15.15.