Conferentie “Comment repenser son alimentation pour améliorer sa santé ?”

Ingediend op

Door de eeuwen heen heeft elke voedselrevolutie niet alleen de manier waarop we eten veranderd, maar ook onze gezondheid, ons milieu en onze samenleving. Vandaag de dag ondergaat de manier waarop we eten opnieuw een spectaculaire transformatie. Wat we eten en de methodes van voedselproductie hebben invloed op onze gezondheid en ons welzijn, maar ook op het milieu.

Waarom zijn de principes van de voedselpiramide vandaag de dag nog steeds relevant? Waarom is het cruciaal om voeding te beschouwen als een integraal onderdeel van een gezonde levensstijl, inclusief lichaamsbeweging? Wat zijn de sterke en zwakke punten van diëten zoals mediterraan, glutenvrij, vegetarisch, veganistisch, gedissocieerd, enz.? Hoe beïnvloedt de darmmicrobiota onze algehele gezondheid en geestelijk welzijn? Wat is duurzame voeding en waarom is het essentieel voor de toekomst van onze planeet? Wat is de relatie tussen voeding en klimaatverandering? Hoe kunnen we onze voeding aanpassen aan onze individuele behoeftes en gezondheidstoestand? ?

Professor André Van Gossum, gastro-enteroloog gespecialiseerd in klinische voeding en consulent in het Bordet Instituut (Universitair Ziekenhuis Brussel), zal proberen een antwoord te geven op deze essentiële vragen.

Wanneer?

Maandag 16 september 2024 om 20 u.

Waar?

Cultureel Centrum van ( Rodestraat 47).

Prijs?

Gratis.

Hoe reserveren (verplicht)?

Website van het  Cultureel Centrum van Ukkel of  02/374.64.84.